masáže Vsetín

 
 

Měkké techniky

Měkké techniky

Měkké techniky je ošetření zaměřené na svalové úpony, svalové fascie, šlachy, podkoží a kůži. Měkké techniky slouží jak k uvolnění svalových spasmů a k odstranění tzv. reflexních, obvykle bolestivých změn ve svalech a okolních strukturách, tak i k celkovému uvolnění. Provádí se bez použití masážních emulzí.

Nervová zakončení a receptory (čidla) v kůži, podkoží a šlachách přenášejí po mechanickém podráždění impulsy reflexním obloukem do vnitřních orgánů v daném segmentu, čímž se dají reflexní cestou ovlivnit porušené funkce těchto orgánů. Vzruchy přenesené nervovými drahami do mozku mají pozitivní vliv i na psychiku, čímž se vysvětluje celkový zklidňující účinek.

Měkké techniky zahrnují jemné a zároveň účinné metody, vhodné zejména k léčení kloubních potíží a problémů pohybového systému obecně. Kompletní provedení měkkých technik trvá zhruba hodinu až hodinu a půl a během této doby ležící klient odpočívá střídavě na břiše a na zádech. Měkké techniky obsahují především výborný systém manipulací a roztírání jednotlivých kloubů na nohách. Dále zahrnují i speciální masáž obličeje, krku a hlavy, úpravu dechu a mnoho dalších postupů. Při současném využití znalostí o působení reflexních zón, tvoří tyto techniky velmi efektivní terapii spojenou s hlubokým uvolněním a příjemným odpočinkem.